Mambo ya kuangalia katika harusi na maendeleo

Habari,

Karibu sana vijana, wazee wa lika mbali mbali katika sehemu maalum ya harusi na maendeleo,,kukutana na kuchangia, pia kutoa ushauri na mawazo,

pia kupata habari maalum yanayo husu harusi na maendeleo katika jamii jetu ya tanzania,,hivyo basi naomba ushirikiano wenu

Karibuni!!!!!

1 Comment (+add yours?)

  1. Mr WordPress
    Jul 12, 2011 @ 07:21:19

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in, and view the posts’ comments, there you will have the option to edit or delete them.

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: